Numer Alarmowy Pogotowia Wodociągowego 502 056 542

Od dnia 19.04.2019 r. czynny jest numer pogotowia wodociągowego WiK Sp. z o.o.   tel. 502 056 542.

   Pod  numerem alarmowym można zgłaszać:

  • awarię sieci wodociagowych i kanalizacyjnych,
  • awarię przyłaczy wodociagowych i kanalizacyjnych,
  • niiskie ciśnienie na przyłączu wodociągowym,
  • uszkodzenia studni kanalizacji sanitarnej, brak włazu.

   W pozostałych sprawach związanych z siecią wod-kan czynny jest dodatkowo od poniedziałku do piątku w godzinach 07.00- 15.00 numer Biura Obsługi Klienta (tel. 91 562 22 08). 

 

 

Brak wody w m. Kania dnia 02.04.2019 r.

   WODOCIĄGI I  KANALIZACJA Spółka z o.o.  w Chociwlu uprzejmie informuje, że dnia 02.04.2019. od godz. 800 do godz. 1500 nastąpi przerwa w dostawie wody z sieci wodociągowej w m. Kania.

   Przerwa w dostawie wody spowodowana jest remontem sieci wodociągowej.

   Za utrudnienia spowodowane powyższym  faktem uprzejmie przepraszamy.

Brak wody w m. Kania dnia 14.03.2019 r.

   „WODOCIĄGI I  KANALIZACJA”   Spółka z o.o.  w Chociwlu uprzejmie informuje, że dnia 14.03.2019. od godz. 900 do godz. 1400 nastąpi przerwa w dostawie wody z sieci wodociągowej w m. Kania.

   Przerwa w dostawie wody spowodowana jest awarią sieci wodociągowej.

   Za utrudnienia spowodowane powyższym  faktem uprzejmie przepraszamy.

Kanalizacja to NIE śmietnik

Kanalizacja to NIE śmietnik

   Pracownicy obsługujący systemy kanalizacji sanitarnej ze studzienek kanalizacyjnych wyciągają przedmioty i odpady jak.: nasączane chusteczki, zużyte szmaty, materiały higieniczne (pampersy, wkładki higieniczne, patyczki do uszu, itp.), odpady kuchenne, popioły, żużle z pieców –  to tylko niektóre z odpadów, które zamiast być składowane na składowisku śmieci trafiają do kanałów. Mieszkańcy, którzy wrzucają odpady do sieci kanalizacyjnej nie tylko narażają Przedsiębiorstwo na dodatkowe koszty utrzymania sieci kanalizacyjnej poprzez konieczność angażowania specjalistycznego samochodu do jej czyszczenia. W wyniku zapchania sieci kanalizacyjnej narażają siebie i swoich sąsiadów na zalanie ogrodów, piwnic czy łazienek, a co za tym idzie nieprzyjemny zapach. Do takich zatorów dochodzi bardzo często. Odpady wrzucone do kanalizacji sanitarnej często prowadzą do uszkodzenia pomp przepompowni.

   Każdego roku pracownicy WiK Sp. z o.o. usuwają dziesiątki zatorów sieci kanalizacyjnej, powstających w wyniku wrzucania do toalety przedmiotów, które nie powinny tam się znaleźć. Skutkiem takiego działania jest cofanie się ścieków do budynku, czego konsekwencją może być zalanie mieszkania, ogrodu. Takie zjawisko powoduje straty materialne, jest uciążliwe dla mieszkańców i szkodliwe dla środowiska naturalnego.

   W związku z powyższym Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chociwlu zwraca się z prośbą do mieszkańców przyłączonych do systemów kanalizacji sanitarnej o prawidłowe korzystnie z kanalizacji zgodnie z zawartymi umowami na odbiór ścieków i nie traktowanie jej jak o pojemnika na odpady. Prosimy, by dla naszego wspólnego dobra właściwie korzystać z kanalizacji.

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.